Чернівецької міської ради
Чернівецької міської ради
(0372) 517-014
571-548, 519-752
10 березня в Чернівцях відбувся молодіжний форум «40 відтінків насильства».
У назві форуму відображені офіційні дані, що лише 40% жінок, які зазнали насильства, звертаються по допомогу, решта – замовчують або не розуміють, що це насильство, адже насильство може бути не тільки фізичне, а й психологічне, сексуальне та економічне.
Захід організований з метою навчити молодь розпізнавати та попереджати будь-які форми насильства, покликаний стати майданчиком для напрацювання цілісного бачення, як спільними зусиллями можна зменшити масштаби домашнього насильства в Україні.
Відкрила форум відеозверненням почесна амбасадорка Фонду ООН у галузі народонаселення Марія Єфросиніна: «Дійсно, в нашій ментальності, в нашому суспільстві ще панує таке уявлення про насильство, як лише побиття. Це не так!»
Участь у форумі взяли:
У своєму виступі Юрій Лесюк, заступник Чернівецького міського голови, зазначив, що завдяки подібним форумам ми зможемо побудувати свідоме суспільство, яке турбується про ближніх: «Нам досі багато над чим треба працювати. Найважливіше, що є люди, які розуміють, що це потрібно робити. Є люди, які розуміють, як це потрібно робити».
Наталія Фрунзе, директорка департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради, презентувала присутнім інформаційні таблички «Невидиме – не означає відсутнє» та передала їх установам, уповноваженим здійснювати попередження насильства.
«Сьогодні обговоримо не тільки прояви та форми домашнього насильства, а й навчимося, як їх попереджати і як з ними боротися. Ми розробили інформаційні таблички, в яких пояснили, що таке насильство, які ознаки і форми воно має. Додали інформацію про те, куди звертатися в разі необхідності. Закликаємо кожного сказати категоричне «ні» усім проявам насильства, не шукати йому виправдань», – сказала під час форуму Наталія Фрунзе.
Темі домашнього насилля була присвячена вистава «40 відтінків насильства», яку підготували студенти, актори театру-студії «Маска» Центру культури і дозвілля ЧНУ ім. Юрія Федьковича.
Виконавча директорка ГО «Центру громадської активності «Синергія», експертка з гендерних питань Наталія Батракова, зазначила, що вистава покликана допомогти молоді зробити правильні висновки, як необхідно вибудовувати свої стосунки з ближніми, як комунікувати з ними.
У межах форуму відбулися чотири сесії з лекційними та інтерактивними панелями:
Спікерами(-ками) форуму стали експерти(-ки) у сфері гендерних питань, психології, сексопатології; представники(-ці) соціальної та освітньої сфери, а також Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області.
Головне завдання – не лише боротися з насильством, а вміти його вчасно попереджати. Під час дискусійних панелей обмінювалися досвідом, обговорювали ефективні практики попередження та протидії домашньому насильству. Насильство не виникає раптово. Знання перших ознак будь-якої форми насильства допоможуть розпізнати його заздалегідь.
На завершення форуму для учасників пройшов майстер-клас з основ самозахисту.
Захід організований управлінням у справах сім’ї та молоді департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради та ГО «Центром громадської активності «Синергія».
Партнери заходу: Центр культури та дозвілля Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Кар`єрний хаб «ВОНА» у місті Чернівці, Благодійний фонд «Рокада».
Форум відбувся у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID. Думки, погляди та рекомендації, викладені у цій події, належать авторам(-кам) і не обов’язково відображають офіційну політику чи позицію UNFPA, ГО «Інноваційні соціальні рішення» або уряду США.
Департамент соціальної політики Чернівецької міської ради
(0372) 517-014, (0372) 516-821
(0372) 560-009, (0372) 571-548
(0372) 519-752 (ЦНАП)