У Чернівцях відбувся ярмарок «Синергія змін. Чернівці 20.22»

Почати життя заново і, попри війну та обставини, знову реалізувати себе! Через російську агресію вимушені переселенці змушені залишати свої домівки, роботу. Чимало з них переїхали у Чернівці. І змогли продовжити улюблену справу! А дехто з них навіть допомагає працевлаштуватись чернівчанам.

Під час ярмарку до Всесвітнього дня біженців “Синергія змін. Чернівці 20.22” ми поспілкувались із представниками релокованих підприємств.

Захід відбувся за ініціативи БФ “Право на захист” та у партнерстві з Чернівецькою міською радою та UNHCR Ukraine - Aгентство ООН у справах біженців в Україні.

  • Любов Білоус, представниця швейного об’єднання з Харкова

«Я із Слов'янська, але працевлаштувалась на підприємство з Харкова. Ми виготовляємо одяг для наших військових. Також шиємо верхній жіночий одяг, а ще вишиванки. Наразі ми шукаємо швачок, які б працювали у нас з офіційним працевлаштуванням в Чернівцях з гідною зарплатою».

  • Роман Бенько, директор компанії «Brodeco»

«Ми релоковане підприємство з Києва. Ми виготовляємо декоративні штукатурки та фарби на водній основі. Ми їх продаємо через спеціалізовані магазини у місті Чернівці. Такі ярмарки для релокованих підприємств важливі. Адже це можливість показати себе. В умовах скорочення попиту будь-яка згадка про компанію – надважлива».

  • Євгенія Постельник, представниця компанії «Пульс. Автоматик»

«Ми релакувались із міста Харків. Звісно, дуже хочемо повернутись, адже там наша домівка. Там залишились наші рідні. Про Чернівці можу сказати, що воно нам дуже сподобалось. У вас дуже гарні люди, дуже добра атмосфера. І, я думаю, якщо такою буде вся Україна, то ми переможемо дуже швидко!».

Нагадаємо, що окрім релокованих підприємств, участь у заході також взяли громадські організації, що опікуються переселенцями, та представники управлінь та департаментів Чернівецької міської ради. Зокрема:

  • Представники департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради провели інформаційну кампанію з питань соціального захисту внутрішньо переміщених осіб.

 

  • Представники управління у справах сім’ї та молоді департаменту соціальної політики ознайомили з дорожньою картою щодо пунктів видачі гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб та роздавали буклети з довідковою інформацією для переселенців.

 

  • Представники МКУ «Резиденція молоді» розповідали про відкриття та роботу Молодіжного інтеграційного центру (Чернівці) на базі МКУ «Резиденція молоді».

 

Україна переможе, бо ми разом допоможемо!!! Шукайте себе на світлинах, поширюйте! Нехай про реальні мотивуючі та патріотичні історії дізнається все більше людей.